adwokat Magdalena Fertak

Jest adwokatem od 1991 r. Aplikację adwokacką odbywała u słynnego warszawskiego adwokata Ryszarda Kochaniaka, specjalisty z zakresu sporów konsumenckich i spraw z zakresu rękojmii i gwarancji, szczególnie w sprawach samochodowych. W 2005 r. przeniosła swoją kancelarię indywidualną na warszawskie Bielany. Od  wielu lat współpracuje z przedstawicielami organizacji pozarządowych, w szczególności ze Stowarzyszeniem Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych ALTER-EGO. Zaangażowana w działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym (udział w licznych konferencjach, partner społęczny w akcji ZDM Warszawa : "Trzy kolory: czerwony, żółty, zielony".

Wybitny praktyk oraz pedagog. Wykształciła już wiele pokoleń młodych prawników odbywających praktykę w jej kancelarii. Doświadczenie zdobyła występując w niezliczonej ilości spraw sądowych.

Od 2010 zaangażowana w działalność Naczelnej Rady Adwokackiej. W latach 2011 - 2013r - wiceprzewodnicząca Komisji ds Wizerunku Zewnętrznego i Działalności Pro Bono Naczelnej Rady Adwokackiej. W 2012 roku uczestniczyła w misji obserwacyjnej NRA w czasie wyborów parlamentarnych w Gruzji , zaś w 2013 roku - w misji obserwacyjnej w Kazachstanie.

W 2016 roku powierzona jej została przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie funkcja Przewodniczącej Komisji ds Etyki i Tajemnicy Adwokackiej.

Od maja 2016r jest Przewodnicząca Sekcji Prawa Odszkodowawczego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Głównym obszarem jej zainteresowań i wieloletniego doświadczenia jest pomoc prawna osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Wyróżniona odznaką "Adwokatura - Zasłużonym"  oraz dwukrotnie Medalem Pamiątkowym Ministra Sprawiedliwosci za zasługi dla wymiaru sprawiedliwości i działalność pro bono, w 2006 i 2011 roku nominowana do nagrody Prawnik Pro Bono.

 


Kancelaria dostosowana do potrzeb osb niepenosprawnych.